Ana Sayfa Yapay Görme Robotik Otomasyon Download Referanslar Hakkımızda İletişim
yapaygormeuygulamalar_ust_frame
yapaygormeuygulamalar_kirik_urun


Kırık ve Çatlak Ürün Kontrolü;

    MEVIS Classification modülü ile ürünlerinizi örnekleme yöntemi ile sınıflayıp daha sonra üretim hattında bu ürünleri sınıf içerisinde ayrıştırma ve robot yönlendirme yapabildiğiniz gibi basit digital I/O çıkışları ile otomasyonunuzu yönlendirebilir, pnömatik maniplatörler yardımı ile farklı hatlara yönlendirebilirsiniz.

    Ürünler hatta akarken modifikasyona uğramış olabilirler. Bu hatalı ürünleri üretimin geri kalan kısmına devam etmesini önlemek için hata kontrolü ve yabancı parçaları seçmek gerekir.

    MEVIS Classsification modülünde yabancı ürünleri ve mevcut ürünün fiziksel bozukluklarını ayırt etme özelliğini devreye alırsanız bu ürünler merkez koordinatları, göreceli açısı ve ürüne ait bir bozukluk mu yoksa yabancı bir parça mı olduğu bilgisi ile birlikte istediğiniz platforma aktarılacaktır. Bu sayede kırık ve eksik ürünleri ayrı ayrı depolayabilir, yabancı parça ve ürünleri de ayrı bir stok alanına aktarabilirsiniz.

     Bu seçenek ile ürünler sınıflanırken mevcut aranmasını istediğiniz ürün ile fiziksel büyüklük, hacim ve doku kontrolünden geçerler.


    Örnek olarak yandaki resimde bisküviye ait bir kırık bulunmakta fakat MEVIS Classification bu ürünün daha önceden öğretilmiş "Product 1" ürünü olduğunun farkına varmaktadır. Fakat köşe noktasındaki kırıklık dolayısı ile sizin daha önce parametrelerinde belirttiğiniz toleranslar dahilinde olmadığından bu ürünü tanımasına rağmen bozulmuş ürün kategorisinde değerlendirmektedir. Yine kırık bir ürünün aslında "Product 1" ürünü olduğu belirlenmekte fakat eksik ürün kategorisinde değerlendirilmektedir.
 


© 1998, MEKA ROBOTICS - Windowist Tower - Eski Büyükdere Cad. No:26 Maslak-Istanbul / Turkiye