Ana Sayfa Yapay Görme Robotik Otomasyon Download Referanslar Hakkımızda İletişim
yapaygormeuygulamalar_ust_frame
Ürün sayma uygulamaları

Yapay Görme ile Karakter Okuma ve  Metin Tanıma Uygulamaları;

    MEVIS Sensing uygulaması ile üretim hattınızda ürünler akarken ürün ambalajlarının üzerinde yazılı karakterleri sayısal hale dönüştürebilir ve analizini yapabilirsiniz.

    MEVIS Sistemine ürünleriniz üzerindeki karakter bölgesini ve formatını tanıttığınızda, ürünler kamera önünden geçerlerken bu karakterleri otomatik tanır.

    Sabit metinlerinizi tanıtabileceğiniz gibi değişken yapıdaki metinlerinizi de tanımlayabilirsiniz. Bunlar sıralı artan yada azalan, belirli bir katsayı ile artan yada azalan, tarih ve saat biçimleri, parti ve üretim numaraları da olabilir.

    Bu metinleri MEVIS Sistemi içerisinde doğruluğunu kontrol edebildiğiniz gibi, dilerseniz sadece tanımlanan karakterleri bir PLC hafızasına set edebilir yada database'e de kaydedebilirsiniz.

    MEVIS Sistemine yüklü yüzlerce font'u otomatik tanır. Bu fontlar haricinde kendiniz font tanımlayabilir, yada karakter öğretebilirsiniz. Ürün arabaları, taşıma grupları yada paletler üzerine şablon ile yazılmış karakterleri MEVIS Sistemine öğretme metodunu kullanarak öğretebilir, mevcut sisteminizde bir değişikliğe gerek kalmadan sistemi çalıştırabilirsiniz.

    MEVIS Karakter okuma modülü ayrıca fontu bozulmaya uğramış karakterleri de tanır ve öğrenir. Özellikle mürekkep püskürtmeli yazıcılar ürün hareket halinde iken yazmaları ve senkronizasyonlarının hassas olmaması sebebi ile bazı karakterler deforme olurlar. MEVIS Bu karakterlerin senkronizasyon bozukluğundan kaynaklandığını algılar ve hata vermeden çalışmasını sürdürür.


 


© 1998, MEKA ROBOTICS - Windowist Tower - Eski Büyükdere Cad. No:26 Maslak-Istanbul / Turkiye