Ana Sayfa Yapay Görme Robotik Otomasyon Download Referanslar Hakkımızda İletişim
NextMove e100

 

  BALDOR ÜRÜNLERİ
 
- Hareket Kontrolörler
   - NextMove e100
          
   - NextMove ESB
          
   - NextMove PCI2

- Servo Sürücüler
   - MotiFlex e100
          
   - MicroFlex e100
          
   - MicroFlex
          
   - MintDriveII

- Servo Motorlar
   - BSM-N Dinamik AC
          
   - BSM-C Yüksek Ataletli
          
   - BSM-R AC Servo

- Step Motorlar
   - Sürücüsü üzerinde Step Motor

- Fırçasız DC Servo Motorlar
   - Fırçasız DC Servo Motor

- Frekans Konvertörü
   - VS1SP
          
   - VS1GV
          
   - VS1PF
          

- Jenaratör ve  Aydınlatma
   - Taşınabilir jeneratörler
          
   - Çekilebilir jeneratörler
          
   - Aydınlatma kuleleri
          

- DC Motorlar
   - Genel amaçlı DC Motorlar 
   DC Motorlar

   Doğru akımla çalışan bu motor tipinde, motorun dairesel hızı uygulanan gerilimle doğru orantılıdır. Motor, verilen akımın yönünde döner, ters polarize edildiğinde diğer yöne döner.

   Fırça içeren DC motorlarda, rotordaki sarımlara elektrik iletimi fırça-kollektör yapısı ile sağlanır. Fırçalı motorlarda stator, yani ortadaki sarımlı bölüme akımı iletmek için iletken metal veya kömür tarzı iletken malzemeler kullanılır ve motor döndükçe farklı kutuplanma nedeni ile motorun dönmesi devam eder. Bu tip motorların AC motorlara göre hassas konumlama, yüksek başlangıç torku vb. bazı avantajları olmasına karşın, fırçaların zamanla aşınması ve değiştirilmesi gerekliliği dolayısıyla sürekli bir bakım maliyeti oluşur.


   Baldor NEMA çerçeveli DC motorlar 5HP gücüne kadar doğal mıknatıslı yapıda, 500HP gücüne kadar ise şönt sargılı imal edilmektedir. Birçoğu takometre yardımıyla kapalı çevrim pozisyon kontrolünde de kullanılmaktadır. Motora takılan bir analog takometre yada dijital enkoder motorun hız bilgisini sürücüye iletir. Sürücü aldığı hız bilgisini yorumlayarak armatür voltajını arttırır ya da azaltır.

   Sürekli mıknatıs ve şönt sargılı Baldor DC motorlar 90VDC veya 180VDC armatür gerilimine, ayrıca 20:1 sabit tork-hız aralığına sahiptir. Doğru akım motorları endüstride hızlı taşımacılık, elektrik trenleri, elektrikli taşıtlar, elektrikli vinçler, konveyörler, ekstrüderler, matbaalar gibi uygulamalarda ayarlanabilir hız ve hassas konumlandırma uygulamalarında kullanılırlar.

 

 

 

 

© 1998, MEKA ROBOTICS - Windowist Tower - Eski Büyükdere Cad. No:26 Maslak-Istanbul / Turkiye